Skúšky

Kritériá pre prijatie žiakov v školskom roku 2016/2017

SOŠ TECHNICKÁ, DUKELSKÝCH HRDINOV 2, LUČENEC

V školskom roku 2016/17 otvárame nasledovné študijné a učebné odbory:

3447 K      Grafik digitálnych médií
2697 K      Mechanik elektrotechnik
2682 K      Mechanik počítačových sietí
3656 K      Operátor stavebnej výroby
3658 K      Mechanik stavebnoinštalačných zariadení

Učebné odbory - 3 ročné

3661 H      Murár
3668 H      Montér suchých stavieb
3678 H      Inštalatér

Učebné odbory - 2 ročné

3686 F      Stavebná výroba

Kritériá pre prijatie:
A/ doručená prihláška na našu školu, s uvedením príslušného študijného alebo učebného odboru, do ktorého sa uchádzač hlási
B/ potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na prihláške lekárom
C/ žiaci, ktorí sa hlásia do učebných odborov ( 3 ročných a 2 ročných ) budú prijatí bez prijímacích skúšok
D/ žiaci, ktorí sa hlásia do študijných odborov musia vykonať prijímaciu skúšku z matematiky ( MAT ) a zo slovenského jazyka a literatúry ( SJL ). Na písomnej prijímacej skúške môže žiak získať max. 50 bodov ( MAT – 25 bodov, SJL – 25 bodov). Žiak vyhovel písomnej prijímacej skúške, ak získal min. 10 bodov ( z každého predmetu samostatne aspoň 5 bodov )
E/ v prípade rovnosti počtu získaných bodov na písomných prijímacích skúškach budú uprednostnení žiaci, ktorí dosiahli lepší súhrnný študijný priemer známok na ZŠ 8. ročník 2. polrok a 9. ročník 1. polrok ( bez výchovných predmetov ) a sú úspešnými riešiteľmi okresných kôl MO,FO, OSJL
F/ žiaci, ktorí dosiahli v celoslovenskom Testovaní 9 z MAT a SJL samostatne min. 90 % úspešnosť budú prijatí bez prijímacích skúšok.

Počet prijatých žiakov do jednotlivých odborov musí byť v súlade so schváleným plánom výkonov pre školský rok 2016/2017.

Ak sa uchádzač, resp. jeho zákonný zástupca nedostaví na zápis, zruší sa rozhodnutie o prijatí a voľné miesto sa ponúkne ďalšiemu uchádzačovi podľa poradia.

V Lučenci 26. 1. 2016

RNDr. Pavol Salai

Maturita 2011 - praktická časť odbornej zložky - odbory MPS a ME

Maturita 2010 - praktická časť odbornej zložky

Prijímacie konanie v školskom roku 2010 / 2011

V školskom roku 2010/11 otvárame nasledovné študijné a učebné odbory:

3447 4 Grafik digitálnych médií
2697 4 Mechanik elektrotechnik - informačné technológie, spotrebná technika
2682 4 Mechanik počítačových sietí
3656 4 Operátor stavebnej výroby
3658 4 Mechanik stavebnoinštalačných zariadení

Učebné odbory – 3 ročné
3355 2 Stolár
6475 2 Technickoadministratívny pracovník
3661 2 Murár
3668 2 Montér suchých stavieb

Učebné odbory – 2 ročné
3686 0 Stavebná výroba

Žiakov, ktorí sa hlásia do horeuvedených odborov ( študijných, učebných), prijímame bez prijímacích skúšok.

Podmienkou prijatia je:
B/ potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na prihláške lekárom
C/ v prípade veľkého počtu prihlásených žiakov sa prijíma podľa poradia priemerov dosiahnutých študijných výsledkov na ZŠ 7.,8. ročník a 9. ročník 1. polrok z profilových predmetov – slovenský jazyk a literatúra, matematika a fyzika
D/ v prípade rovnosti priemerov sú uprednostnení žiaci, ktorí sú úspešnými riešiteľmi Monitoru 2010 a okresných kôl MO a FO.

Pozn. Body C/ a D/ neplatia pre učebný odbor 3686 0 - stavebná výroba.
Počet prijatých žiakov do jednotlivých odborov musí byť v súlade so schváleným plánom výkonov pre školský rok 2010/2011.
Ak sa uchádzač, resp. jeho zákonný zástupca nedostaví na zápis, na jeho miesto bude prijatý ďalší uchádzač podľa poradia.

RNDr. Pavol Salai

Maturita 2009 - praktická časť odbornej zložky
Odbory ME OVT, ME SE, MPS, MSIZ, OSV

Maturita 2009 - EČ a PFIČ

Maturanti majú  skúšku dospelosti za sebou...

V týždni od 19. mája do 23. mája 2008 vykonali študenti študijných odborov ústnu formu maturitnej skúšky 2008. Zmaturovalo 72 žiakov z 2 tried štvorročného a 1 triedy dvojročného nadstavbového štúdia.
              Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení sa konalo dňa 23. mája 2008 na pôde školy. Hosťami tohto aktu boli nielen absolventi, ale aj ich rodičia, ktorí si túto chvíľu nenechali ujsť a vychutnali si ju plným priehrštím. Po zaznení štátnej hymny  predniesol riaditeľ školy slávnostný príhovor.   Jednotlivci si preberali doklad o úspešnej maturite z rúk svojich triednych profesoriek, ktoré počas štúdia napomohli k tomu, aby svoje úsilie študenti dotiahli do úspešného konca.
Na záver sa miestnosťou rozozvučal Gaudeamus a v očiach mnohých sa objavili slzy. „ Bolo nám tu fajn“ zaznela veta z úst jednej dievčiny. Ale všetko, čo začne, raz skončí  a teraz začína pre našich odchovancov život, ktorý si každý z nich bude budovať sám.
Prajeme im, aby ho mali šťastný, zmysluplný a úspešný.

Výsledky maturitných skúšok 2008 - (výsledky.doc)

Informácie o prijímacích, záverečných a maturitných skúškach podáva:

Mgr. Iveta Mullerová
zástupkyňa riaditeľa  pre teoretické vyučovanie

tel.: (047) 4331210 alebo 4331205 klapka 31  e-mail: