História školy
Stručná história našej školy

História našej školy sa začala písať 1. júla 1950 vytvorením učňovského stavebného závodu, predchodcu dnešnej SOŠ technickej v Lučenci. V školskom roku 1950/ 51 boli otvorené dva učebné odbory - murár a tesár. Vytvorením nových priestorov v r. 1953 sa učilište rozrastalo. Veľkou výstavbou bane Dolina sa zriadilo vo Veľkom Krtíši stredisko, kde prebiehala teoretická aj praktická výučba. Po vybudovaní dielní pre automechanikov, zámočníkov a klampiarov sa zabezpečovala komplexná výučba do roku 1960. Neskôr sa učilište presťahovalo do Fiľakova, zatiaľ do náhradných priestorov. Učilište a časť internátu pôsobili v kaštieli a z časti v provizórnych priestoroch v meste. V roku 1967 podnikový riaditeľ Pozemných stavieb n.p. Banská Bystrica Ing. Ján Broška rozhodol o presťahovaní učilišťa do Lučenca. V školskom roku 1969/ 70 boli otvorené štyri učebné odbory s celkovým počtom žiakov 239. V roku 1970 začala výstavba terajšej budovy SOŠ na ulici Dukelských hrdinov v Lučenci. Postupne sa dostavovali priestory ako telocvičňa v r. 1974, dielne v r. 1976, internát v r. 1981, budova školy v r. 1984 a plaváreň v r. 1986.

V roku 1999 bola dokončená aj nová telocvičňa nad plavárňou, na výstavbe ktorej sa podieľali aj študenti pod odborným vedením majstrov. V r. 2000 sa dokončila nadstavba na budove školy, ktorej priestory slúžia hlavne na teoretické a praktické vyučovanie elektrotechnických odborných predmetov so zameraním na výpočtovú techniku. V roku 1989 sa otvoril prvý študijný odbor - operátor stavebnej výroby. Neskôr pribudol odbor mechanik stavebnoinštalačných zariadení. V roku 1993 sme študijné odbory rozšírili o odbory mechanik elektronik pre spotrebnú elektroniku a mechanik elektronik pre organizačnú a výpočtovú techniku. V roku 1994 bol otvorený učebný odbor technicko-administratívny pracovník, v tom istom období bolo zriadené štúdium popri zamestnaní večernou formou v odbore stavebníctvo a strojárstvo. Od roku 1998 sa začal vyučovať odbor technicko-ekonomický pracovník. 4. 1. 1991 bolo vydané rozhodnutie ministerstva hospodárstva o zriadení stredného odborného učilišťa stavebného v Lučenci ako samostatného právneho subjektu.Od 1. 1. 2009 má naša škola názov stredná odborná škola technická.

Budova a priestory školy v súčastnosti.

<<< Zaujímavosti